بسم الله الرحمن الرحیم
امروز : پنج شنبه, 09 تیر 1401

مقاله ها

ایجاد بستر ارائه مشاوره های روانشناسی در شهر ضروری است

نائب رئیس کمیسیون خدمات شهری بهداشت سلامت و محیط زیست شورای شهر مشهد، ایجاد بستر ارائه خدمات مشاوره روانشناسی در مشهد مقدس را ضروری خواند .

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد فاطمه سلیمی در حاشیه بازدید از کمپین انگ زدایی از بیماران اعصاب و روان که با مشارکت سازمان نظام پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری مشهد برگزار میشود گفت: در دوران کرونا به خاطر قرنطینه های مکرر، پرهیز از برگزاری برنامه های گروهی و جمعی، کاهش سطح مراودات و تعاملات افراد، فوت اعضای خانواده وسوگ های ناتمامی که به خصوص در ماه‌های آغازین پاندمی با آن روبرو بودیم؛ نیاز به ارائه خدمات مشاوره روانشناسی بیش از پیش احساس می شود.

وی با اشاره به مطالبه مردمی از فرهنگسراها در خصوص ارائه خدمات مشاوره گفت: در مباحثی چون تربیت فرزند، مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج و... تقاضاهای مکرر برای ارائه خدمات از سوی مردم داریم که امیدواریم با توسعه تعاملات با دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی مشهد بتوانیم به صورت سازماندهی شده این خدمات را در فرهنگسراها ارائه دهیم.

وی افزود: ما در مدیریت شهری از برگزاری برنامه های این چنینی استقبال کرده و حمایت می‌کنیم؛ در مذاکراتی که با رئیس کمیسیون فرهنگی داشتیم ارائه خدمات مشاوره به همشهریان را مدنظر داشته و انشاالله با حمایت‌های معاونت فرهنگی در آینده‌ای نزدیک به صورت پایلوت، ارائه خدمات مشاوره در یکی از فرهنگسراهای مشهد راه‌اندازی شود تا با رفع نواقص و تقویت نقاط قوت در سایر فرهنگسراها نیز اجرایی شود.

وی افزایش دسترسی مردم به مراکز ارائه خدمات روانشناسی در مشهد را وظیفه مدیریت شهری خواند و افزود: هر چقدر میزان دسترسی مردم به خدمات افزایش یابد ما در حل مسائل بعدی در شهر موفق تر خواهیم بود؛ به عبارتی علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد قبل از بروز طلاق، اعتیاد، مشکلات روانی و افسردگی که همگی زمینه‌ساز مسائل مشکلات اجتماعی در بستر شهر و کشور هستند باید نسبت به رفع آنها توجه کرده و برای رفع و حل آنها برنانه ریزی کرده و هدفمند و هوشمند حرکت کنیم.

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي سازمان نظام پزشکی خراسان رضوی محفوظ مي باشد.

طراحي و اجرا توسط سروش مهر رضوان