بسم الله الرحمن الرحیم
امروز : چهارشنبه, 03 مرداد 1403

مقاله ها

آمار خودکشی پزشکان در خراسان رضوی بسیار پایین است

آمار خودکشی پزشکان در خراسان رضوی بسیار پایین است

مدیر کل پزشکی قانونی استان خراسان رضوی گفت: خوشبختانه علی رغم رخدادها و خبرهای اخیر آمار خودکشی پزشکان در خراسان رضوی بسیار پایین است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد، دکتر سیدآریا حجازی در دهمین جلسه شورای هماهنگی سازمان‌های نظام پزشکی استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی که امروز جمعه 21 اردیبهشت ماه در محل سازمان نظام پزشکی مشهد برگزار شد؛ گفت: موارد خودکشی پزشکان در خراسان رضوی محدود به یک تا 2 مورد در سال است.

وی افزود: آمار خودکشی در کشور بیشتر در سنین نوجوانی است که به نظر می رسد بیشتر متاثر از شرایط سنی ، خلق و خوی تحریک‌پذیر و تعارض با والدین باشد و بعد در دوران جوانی است و سنین بالای ۲۵ سال و پس از آن آمارها کمتر است. وی با بیان این که حفظ شان و کرامت جامعه پزشکی ضروری است؛ گفت: متاسفانه نگاه کارگرمابانه‌ای که به پزشکان جوان به خصوص پزشکان طرحی می‌شود در بروز و ظهور یاس و ناامیدی در پزشکان اثرگذار است. احترام و حفظ شان و حرمت اولین شرط برای کار است پزشک هم مستثنی نیست. البته که معیشت پزشکان نیز بایستی تامین و حداقل دستمزد برای آنان تامین شود تا موضوع مشکلات اقتصادی پزشکان کمتر به مسایل روحی و پدیده شوم خودکشی دامن بزند.

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي سازمان نظام پزشکی خراسان رضوی محفوظ مي باشد.

طراحي و اجرا توسط سروش مهر رضوان