بسم الله الرحمن الرحیم
امروز : دوشنبه, 13 آذر 1402

مقاله ها

تاکنون 22 پرونده شهید سلامت استان خراسان رضوی تایید شده است

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: بر اساس آخرین پیگیری ها تا کنون 22 پرونده مربوط به شهدای سلامت استان خراسان رضوی تایید شده است.
دکتر مسعود زحمتکش، نماینده سازمان نظام پزشکی مشهد در کمیته احراز و تشخیص شهدای سلامت استان همچنین افزود: بالغ بر 40 پرونده شهید سلامت که از ابتدا تشکیل گردیده 13 پرونده تائید نشده، 22 پرونده تایید شده و مابقی در دست اقدام است.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد، دکتر زحمتکش ادامه داد: شاید این روزها کمی از ترس و دلهره مواجهه و ابتلا به کرونا در سطح جامعه کاسته شده باشدکه می تواند ناشی از کاهش شدت ابتلا بر اثر واکسیناسیون گسترده و ابتلاهای گسترده قبلی باشد اما نباید فراموش کنیم که روزهایی را پشت سر گذاشتیم که ارائه خدمت در مراکز درمانی حکم بازی با جان را داشت.
وی با اشاره به لطمات و صدمات جبران ناپذیر روحی و روانی که کرونا بر کادر درمان به ویژه در خط آخر و برکادر درمان فعال در مراکز بستری برجای گذارد ؛ بیان کرد: ما پیک های سهمگینی را پشت سر گذاشتیم. پزشکان و پرستاران ما مبتلا می شدند اما مجبور بودند بلافاصله پس از بهبودی نسبی و در حالیکه هنوز با عوارض بیماری دست به گریبان بودند در  شیفتهای کاری حضور پیدا کنند. دیدن مرگ هموطنانمان و همکارانمان آسان نبوده و نیست.
دکتر زحمتکش ادامه داد: این تصور غلطی است که بگوییم فوتی‌ها برای کادر درمان و پزشکان عادی است؛ ما با بیمارانمان زندگی می کنیم شادترین لحظات زندگی یک پزشک لحظه ی بهبودی و نجات جان بیمار و سخت ترین و غم انگیزترین لحظات ، لحظات از دست دادن سلامتی و جان هموطنمان است.
وی در پایان با اشاره به شرایط پاندمی کرونا در کشور بیان کرد: اگر چه از قله پیک هفتم عبور کردیم اما با رسیدن به شرایط پساکرونا هنوز فاصله زیادی داریم و باید بپذیریم که رعایت فاصله اجتماعی ، استفاده از ماسک و انجام واکسیناسیون بر علیه کرونا ممکن است تا سالها با ما همراه باشد. بنابراین باید این مسائل را رعایت کنیم تا به سلامت از پاندمی عبور کنیم.

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي سازمان نظام پزشکی خراسان رضوی محفوظ مي باشد.

طراحي و اجرا توسط سروش مهر رضوان