بسم الله الرحمن الرحیم
امروز : شنبه, 13 آذر 1400

مقاله ها

تشکیل مجمع نظام های تخصصی در دستور کار قرار گرفت


در جلسه ریاست کل سازمان با روسای نظام های مهندسی کشاورزی، دامپزشکی و روانشناسی بر ایجاد مجمعی متشکل از نظام های تخصصی کشور تاکید شد.

به گزارش خبرنگار اداره کل روابط عمومی ، دکتر  محمد رئیس زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی امروز در دفتر خود با دکتر رمضان نژاد رئیس سازمان نظام مهندسی، دکتر صفری رئیس نظام دامپزشکی و دکتر حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور دیدار و گفت و گو کرد.

در این جلسه که دکتر خردمند معاون انتظامی نظام پزشکی ، دکتر کوچک زاده معاون نظام مهندسی کشاورزی، دکتر لامعی معاون نظام دامپزشکی و دکتر رفیعی پور معاون سازمان نظام روانشناسی نیز حضور داشتند؛ برایجاد مجمعی متشکل از نظام های تخصصی کشور نظیر نظام پزشکی ، نظام مهندسی، نظام روانشناسی ، نظام پرستاری، نظام دامپزشکی ، کانون وکلا و  .... تاکید شد.

دکتر صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی ضمن تبریک به رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که جامعه دامپزشکی نقش خود را در زمینه سلامت محصولات غذایی و دامی به درستی ایفا می کند؛ گفت: این سازمان بر پرورش دام و طیور و آبزیان و پایه های اولیه تولیدات و نیز فرآوری انواع محصولات لبنی فعالیت می کند.

وی افزود: در واقع نظام دامپزشکی عهده دار سلامت مردم از مزرعه تا سفره است و در پیشگیری از بیماری های مشترک دام و انسان نقش مهی بر عهده دارد.

در ادامه دکتر حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی نیز با اشاره به نقش این سازمان در پیشگیری از اختلالات و ناهنجاری های روانی در جهت ارتقای سلامت روان آحاد مردم بیان کرد: پیشنهاد مشخص این سازمان برای دوران پسا کروناست زیرا این پاندمی مشکلات روانی زیادی را برای جوامع ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: نظام روانشناسی در نامه ای خطاب به رئیس جمهور مشکلات اجتماعی و روانی ناشی از پاندمی کرونا را در جامعه منعکس کرده است و پیشنهاد می کنیم با همکاری پزشکان و روانشناسان بتوانیم به ارتقای سلامت روانی جامعه بپردازیم.

دکتر رمضان نژاد رئیس سازمان مهندسی کشاورزی نیز با اشاره به این که 300 هزار نفر عضو این سازمان هستند؛ اظهار کرد: گستره خدمات نظام مهندسی کشاورزی کلیه کشاورزان و ذینفعان را در بر می گیرد زیرا در زمینه زراعت ، باغداری و اصلاح نباتات و گیاه پزشکی فعالیت گسترده دارد.

وی گفت : نتیجه فعالیت این سازمان مستقیما به وسیله مردم مورد استفاده قرار می گیرد.

 نظام های تخصصی باید به انسجام درونی دست یابند

دکتر محمد رئیس زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی نیز با اشاره به این که نظام های تخصصی در ابتدا باید از طریق ارتقاء جایگاه خود و با تکیه بر آن دیدگاههای تخصصی را به مسئولین اجرایی انتقال دهند؛ اظهار کرد: نظام های تخصصی باید با ارتقای کیفیت ارائه خدمات و افزایش توانمندی اعضای خود به انسجام درونی دست یابند تا بتوانند با ایجاد مجمعی متشکل از تمام نظام های تخصصی کشور، نقطه نظرات علمی و مدیریتی را برای بهبود وضعیت اجتماعی ، اقتصادی و سلامت مردم ارائه دهند.

وی افزود: با تشکیل دبیرخانه ای در سازمان نظام پزشکی ، مقدمات اولیه تشکیل این مجمع باید فراهم شود و در جلسه بعدی از سایر نظام های تخصصی نیز دعوت به عمل خواهد آمد تا در آینده نزدیک شاهد دستاوردهای حاصل از تشکیل مجمع نظام های تخصصی کشور باشیم.

گفتنی است با نظر موافق اعضای شرکت کننده در این جلسه ،تشکیل دبیرخانه مجمع نظام های تخصصی در سازمان نظام پزشکی کلید خورد.

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي سازمان نظام پزشکی خراسان رضوی محفوظ مي باشد.

طراحي و اجرا توسط سروش مهر رضوان