بسم الله الرحمن الرحیم
امروز : جمعه, 24 فروردين 1403

مقاله ها

تقدیر رئیس بیمارستان قائم (عج) مشهد از کمک ها و همیاری آحاد مردم

تقدیر رئیس بیمارستان قائم (عج) مشهد از کمک و همیاری آحاد مردم، خیرین، مقامات وزارت بهداشت و مجموعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تامین نیازهای بیمارستان در چرخه مدیریت درمان بیماران کرونا
دکتر فاطمه تارا رئیس بیمارستان قائم(عج) در مصاحبه با وبدا عنوان کرد:
آنچه در چند روز اخیر و به دنبال آگاهی عمومی از شدت بحران همه گیری کووید و موج شدید مراجعات بیماران و مشکلات بیمارستان ها اتفاق افتاد، حماسه ای زیبا از مشارکت و همراهی مردمی بود که یک بار دیگر،  خاطره مشارکت مردمی در پیک های اول را زنده کرد.
بیمارستان قائم، با افزایش ناگهانی مبتلایان نیازمند بستری در هفته های گذشته در شهر مشهد، برای اولین بار از اسفندماه 98، مجبور شد 18 بخش و نزدیک به پانصد تخت خود را به مدیریت درمان کووید اختصاص دهد که بیش از 120 تخت آن مربوط به تخت های مراقبت ویژه است. این تغییر استفاده از بخش ها، در زمانی کوتاه، مشکلاتی را در تامین اکسیژن، دارو و تجهیزات ضروری فراهم آورد که در اوایل هفته جاری به اوج خود رسید که موجب تالمات بسیار برای ما و خانواده تمام بیمارانی بود که عزیزشان را پیش ما به امانت سپرده بودند.
نهضتی که در روزهای اخیر ایجاد شد و لبیک مردم عزیزمان، ما را شگفت زده کرد و بیمارستان را منت دار عزیزان زیادی از داخل و خارج از کشور نمود که با حمایت های روحی و ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی خود در قالب تجهیزات پزشکی (مانیتورینگ، برانکارد، پالس اکسی متری، تشک مواج، کپسول و فلومتر اکسیژن و...) و تجهیزات مصرفی قابل استفاده برای تیم درمان کرونا کمک قابل توجهی را به چرخه درمان بیماران کووید نمودند. هیات مدیره محترم خیریه مشارکت های مردمی و هیات رئیسه بیمارستان نیز بلافاصله در حال استفاده از کمک های نقدی جهت خرید اقلام و تجهیزات ضروری بخش های کووید هستند که قطعا تامین آن ها در نجات جان بیماران موثر خواهد بود و التیام بخش دردهای بسیاری خواهد شد.


دکتر تارا در ادامه گفت: علاوه بر کمک هایی که به صورت مستقیم به مجموعه شد کمک های بسیاری نیز به صورت غیر مستقیم و تحت تاثیر موج مشارکت عمومی شکل گرفت. از جمله مساعدت شرکت محترم فولاد نیشابور که تامین اکسیژن مایع بیمارستان را متقبل شدند. با مساعدت مسئولین محترم وزارت و دانشگاه، شرکت احیا درمان پیشرفته، در ارسال دستگاه CT اسکن اورژانس کووید تسریع کردند که همه و همه ناشی از حضور پررنگ مردم عزیزمان بوده و خواهد بود.


دکتر فاطمه تارا در انتها ضمن اعلام اینکه گزارش کلیه خریدهایی که از محل مشارکت های مردمی انجام شده و خواهد شد و همچنین کمک های غیر نقدی که هنوز در جریان است، مستمرا از طریق وبسایت رسمی بیمارستان  https://quaem.mums.ac.ir  به سمع و نظر مردم بزرگوار و خیرین نیک اندیش خواهد رسید، ایشان ابراز امیدواری کردند که مردم عزیز، بیمارستان ها و هموطنانشان را تا روز آخرِ بحران همراهی کنند و نشانی دیگر از تبلور نوع دوستی و مهرورزی ایرانیان را ثبت نمایند

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي سازمان نظام پزشکی خراسان رضوی محفوظ مي باشد.

طراحي و اجرا توسط سروش مهر رضوان