بسم الله الرحمن الرحیم
امروز : دوشنبه, 10 آذر 1399

تبصره ماده 100 قانون مالیاتهای مستقیم

 تبصره ماده 100 قانون مالیاتهای مستقیم برای عملکرد سال 1396

 

 

 

 

 

 

نحوه گروه بندی مشاغل برای عملکرد سال 1396

 

 

 

 

 

 

راهنمای مالیاتی صاحبان مشاغل

شامل مقررات مربوط و نحوه تكميل اظهارنامه و توافق نامه مالياتي

 

 

 

 اطلاعیه مهم

همکار گرامی

  •  جلسه مشترک کارگروه امور مالیاتی سازمان نظام پزشکی مشهد با معاون محترم مدیرکل اداراه دارایی استان خراسان رضوی در روز یکشنبه مورخ 1397-03-13 برگزار  شد .
  •  در مذاکره صورت گرفته  استفاده از تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم برای گروههای پزشکی مورد تایید قرار گرفت .(توضیح کامل برای اشخاص مشمول در دو فایل پیوست)
  •  لازم به ذکر می باشد که مذاکرات برای سایر گروههای با مجموع درآمد ناخالص ( قبل از کسر هزینه ها  فراتر از 240 میلیون تومان در سال 1396 ) ادامه دارد . که مسؤولان محترم اداره دارایی استان جمع بندی نهایی آن را منوط به اخذ مجوز از تهران نمودند .
  •  و همچنان پیگیری سازمان ادامه دارد . . .

 

 

 

 

دستورالعمل مالیاتی مورخ ۸/ ۳/ ۹۷ در خصوص مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۶ برخی از صاحبان مشاغل در اجرای تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م

 

 

 

 

همکاران گرامی باستحضار می رساند :

اگر شما سابقه ارائه اظهار نامه مالیاتی برای عملکرد سال 95 دارید می توانید :

- با مراجعه به اداره مالیاتی مربوط به خود برگه قطعی آن را دریافت نمایید .

- شما می توانید با داشتن برگه قطعی مالیات عملکرد سال 95 یکی از سه مسیر ذیل را انتخاب نمایید :

1 –اگر جمع درآمد ناخالص شما و یا داروسازان جمع فروش آنها در سال 96 کمتر از 240 میلیون تومان بوده می توانید از تبصره ماده 100 قانون م م استفاده نموده و 5% به مالیات قطعی 95 اضافه نمایید و آنرا در سامانه ثبت و ارسال نمایید . که به آن مالیات مقطوع گفته می شود . لکن اگر اداره دارایی به اطلاعاتی دست پیدا کند که بخشی از درآمد شما پنهان شده ، شما مشمول محاسبه مجدد و جرائم مربوطه خواهید شد .

2 –اگر جمع درآمد ناخالص شما و یا فروش داروسازان بیشتر از 240 میلیون تومان در سال 96 بوده در صورت تمایل می توانید از تفاهمنامه فیمابین سازمان نظام پزشکی مشهد و دارایی مشهد (مورخ 19-03-1397) به صورت ذیل استفاده نمایید :

(شما 18 % به مالیات قطعی 95 اضافه کنید البته بین 1 تا 5 درصد از این 18% برابر ماده 131 ق.م.م کسر خواهد شد)

3 –اگر شما تمایل ندارید و یا مشمول تبصره ماده 100 و تفاهمنامه سازمان نظام پزشکی مشهد نمی شوید میتوانید اظهار نامه مالیاتی بر اساس لیست هزینه ها و درآمد های خود در سال 96 تنظیم نمایید .

 

تبصره :

الف )شما برای انتخاب و اجرای مسیر اول و دوم می توانید از برگه راهنما ( نزد باجه توزیع برگه راهنما ) استفاده کنید و به مراکز تعیین شده مراجعه نمایید .

ب )شما برای انتخاب و اجرای مسیر سوم می توانید به سازمان نظام پزشکی ، سالن طبقه همکف از تاریخ 22-03-1397 هر روزه از ساعت 8 صبح الی 16 مراجعه نمایید و از مشاوره کارشناسان اداره دارایی و محاسبان مستقر در سالن برای چگونگی تنظیم اظهار نامه عملکرد 96 خود بهره ببرید و برای اطلاعات بیشتر از برگه راهنما استفاده نمائید .

ج )شما در پایان می بایست ، ثبت اظهارنامه خود را به یکی از روشهای ذیل  قطعی نمائید .

· همه مالیات متعلقه را نقدا پرداخت نمائید .

· 40% آن را نقدا و الباقی را حداکثر طی سه ماه پرداخت نمائید . ( سه فقره چک را به تاریخ بیستم هر ماه تنظیم و تا 15 تیرماه تحویل اداره دارایی داده و رسید دریافت نمائید )

 

لازم به ذکر است: پرداختها از طریق POSهای بانک ملی یا خودپردازهای بانک ملی و یا اینترنت بانک ملی قابل انجام خواهد بود.

 

 


کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي سازمان نظام پزشکی خراسان رضوی محفوظ مي باشد.

طراحي و اجرا توسط سروش مهر رضوان